Gabinet Reumatologiczny

Reumatologia to dziedzina medycyny należąca do chorób wewnętrznych, która zajmuje się diagnostyką, zapobieganiem i leczeniem chorób zapalnych kości, stawów i tkanki łącznej oraz schorzeń zwyrodnieniowych układu kostno-stawowego.
Najbardziej charakterystycznymi objawami chorób reumatycznych jest ból, sztywność oraz obrzęk stawów. W przebiegu chorób reumatycznych oprócz objawów stawowych mogą występować także niecharakterystyczne objawy takie jak grypopodobne uczucie osłabienia, stan podgorączkowy, ból mięśni, utrata apetytu a także zmniejszenie masy ciała.
Do chorób reumatycznych zalicza się między innymi reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), zesztywniające zapalenie stawów (ZZSK), artrozę, dnę moczanową, a także reumatyzm tkanek miękkich.

Kadra


Lek. med. Anna Murzyn

Gabinet Reumatologiczny


Specjalista chorób wewnętrznych z wieloletnim stażem, specjalista reumatologii od 2000 r., absolwentka Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w Szpitalu w Myślenicach w Oddziale Chorób Wewnętrznych oraz w ramach poradni internistycznych i własnej specjalistycznej praktyki lekarskiej.
Aktualnie pracuje na stanowisku lekarza w Oddziale Wewnętrznym Myślenickiego Szpitala.
Jest członkiem Towarzystwa Internistów Polskich oraz Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego.