MioKlinika NeuroCor

MioKlinika NeuroCor to ośrodek, w którym zajmujemy się diagnostyką i leczeniem pacjentów z chorobami obwodowego układu nerwowego .

Objawy chorób nerwowo-mięśniowych wynikają z uszkodzenia nerwów lub mięśni. Bardzo często pierwszym objawem choroby nerwowo-mięśniowej jest osłabienie mięśni. Osoby chore mają wówczas trudności z chodzeniem, potykają się, nie mogą wchodzić po schodach lub wstać z pozycji kucznej. Chorzy mogą odczuwać drgania lub kurcze mięśni. W przebiegu tych chorób często dochodzi do uogólnionego wyszczuplenia i zaniku mięśni. Chorzy nierzadko skarżą się na zaburzenia czucia w obrębie czterech kończyn. Odczuwają palenie, pieczenie, mrowienie lub drętwienie rąk lub stóp. Czasami choroba nerwowo-mięśniowa powoduje opadania powiek, opadanie głowy lub podwójne widzenie. W przebiegu chorób nerwowo-mięśniowych mogą także występować zaburzenia mowy lub połykania.

Do chorób nerwowo mięśniowe zalicza się polineuropatie, miopatie, miastenię gravis, zapalenia mięśni, choroby neuronu ruchowego takie jak stwardnienie zanikowe boczne, rdzeniowy zanik mięśni lub inne. Są to w większości rzadkie choroby i w związku z tym do prawidłowej diagnozy i leczenia niezbędne jest przede wszystkim duża wiedza i doświadczenie lekarzy a także umiejętność wykonywania i interpretacji badań elektrofizjologicznych (elektromiografii i elektroneurografii).

Pacjenci MioKliniki NeuroCor mogą liczyć na kompleksową opiekę obejmującą pomoc specjalisty neurologa, neurorehabilitanta i neuropsychologa. W MioKlinice NeuroCor przeprowadzamy diagnostykę laboratoryjną oraz wykonujemy badania elektromiograficzne, które odgrywają kluczową rolę w diagnozie. Współpracujmy także z pracownią badań obrazowych, w której wykonywane są badania tomografii komputerowej oraz rezonansu magnetycznego.

Nasz zespół stanowią specjaliści neurolodzy, którzy na co dzień pracują w oddziale neurologii, neurorehabilitant oraz neuropsycholog. Zespół Ośrodka Chorób Nerwowo-Mięśniowych tworzą:

 

agnieszka-kulaga-neurologDr n. med. Agnieszka Kułaga
Neurolog, Neurofizjolog
Zobacz..

 

 

monika-ostrowska-neurologDr n. med. Monika Ostrowska
Neurolog, Neurofizjolog
Zobacz..

 

 

Lek. med. Ewa Maludzińska
Neurolog, Neurofizjolog
Zobacz..

 

 

tomasz-tomaszewski-neurologLek. Tomasz Tomaszewski
Neurolog, Neurofizjolog
Zobacz..

 

 

agnieszka-zdechlik-neuropsychologMgr Agnieszka Zdechlik
Neuropsycholog
Zobacz..

 

 

Mgr Katarzyna Juda
Rehabilitant
Zobacz..