Lek. Tomasz Tomaszewski

Lek. Tomasz Tomaszewski

Gabinet Neurologiczny

Pracownia EMG


Specjalista neurolog, aktualnie pracuje na stanowisku starszego asystenta w Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala im. Jana Pawła II w Krakowie.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szkolenie specjalizacyjne odbywał w Klinice Neurologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, w trakcie którego pracował również w Poradni Chorób Zwyrodnieniowych Mózgu opiekując się w szczególności chorymi z dystonią oraz chorobą Parkinsona. Ukończył kurs potencjałów wywołanych w Klinice Neurologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2010 r. Ukończył kurs elektromiografii w Klinice Neurologii Akademii Medycznej w Warszawie w 2012r. Od tamtej pory wykonuje badania przewodnictwa nerwowego, elektromiograficzne, badania wzrokowych, słuchowych oraz czuciowych potencjałów wywołanych w Pracowni Elektromiografii i Potencjałów Wywołanych w obecnym miejscu zatrudnienia.

Posiada bogate doświadczenie w zakresie leczenia toksyną botulinową. Ukończył kursy dotyczące leczenia toksyną botulinową wielu schorzeń neurologicznych, w tym m. in. dystoniach ogniskowych (kręcz karku, kurcz powiek), spastyczności poudarowej, nadmiernej potliwości dłoni i stóp, migrenie.

Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Neurofizjologii Klinicznej.