Nazwa kursu

NeuroCor – Praktyczna Elektromiografia (kurs podstawowy)

Termin
16-17 luty 2019r.

Miejsce
MioKlinika NeuroCor
ul. Sobieskiego 18/1, Myślenice
tel. 789 488 333
email: szkolenia@neurocor.pl

Opis szkolenia
Badanie elektromiograficzne stanowi jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych w chorobach obwodowego układu nerwowego. Posługiwanie się tym narzędziem nawet przez lekarzy, którzy samodzielnie nie wykonują badań wymaga znajomości niektórych aspektów technicznych, anatomii, fizjologii i patofizjologii układu nerwowego. Kurs przeznaczony jest dla lekarzy praktyków, którzy spotykają się z pacjentami cierpiącymi na choroby obwodowego układu nerwowego.
Celem tego dwudniowego kursu jest przedstawienie praktycznych zastosowań elektromiografii w codziennej lekarskiej praktyce, poszerzenie wiedzy na temat prawidłowej kwalifikacji do badań EMG oraz doskonalenie umiejętności interpretowania wyników. Kurs odbywać się będzie w małych, kameralnych grupach. Zajęcia prowadzone będą z wykorzystaniem aparatu EMG.

Korzyści z uczestnictwa
– zdobycie podstawowych informacji teoretycznych na temat elektromiografii
– możliwość wykonania badań (na innych uczestnikach kursu) z wykorzystaniem aparatu EMG
– szkolenie praktyczne w kwalifikacji i interpretacji badań elektromiograficznych w oparciu o przypadki kliniczne
– możliwość przedyskutowania z wykładowcami i innymi uczestnikami kursu własnych trudnych przypadków
* Kurs nie przygotowuje do samodzielnego wykonywania badań EMG

Uczestnicy
Oferta kursu kierowana jest do neurologów, neurochirurgów, ortopedów, reumatologów i lekarzy innych specjalności zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat praktycznego zastosowania elektromiografii.

Wykładowcy
Dr n. med. Agnieszka Kułaga – kierownik naukowy
Dr n. med. Monika Ostrowska
Dr Ewa Maludzińska
Dr Tomasz Tomaszewski

Program
Program szkolenia znajduje się tutaj.

Rejestracja
REJESTRACJA NA KURS ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA

Rezygnacja
W przypadku rezygnacji wcześniej niż 26 dni przed rozpoczęciem szkolenia zwracane jest 75% opłaty za uczestnictwo. W przypadku rezygnacji w okresie 8-26 dni przed rozpoczęciem szkolenia zwracane jest 50% opłaty za uczestnictwo. Rezygnacja w okresie ostatnich 7 dni przed szkoleniem wiąże się z brakiem możliwości zwrotu wpłaconych opłat.

Zakwaterowanie
Myślenice to miejsce wypoczynku wielu Krakowian i nie tylko. Miasto posiada bogatą ofertę noclegową oraz turystyczną. Uczestnikom proponujemy zakwaterowanie w standardzie 3-gwiazdkowym nieopodal miejsca szkolenia. Istnieje możliwość zakwaterowania w pokoju 1-osobowym (w cenie szkolenia), 2-osobowym (dopłata 100 pln) lub rezygnacji z noclegu (opłata za szkolenie pomniejszana jest wówczas o 100 pln)

Dodatkowe atrakcje
Myślenice stanowią doskonałą bazę wypadową do Krakowa lub Zakopanego. Nieopodal Myślenic znajdują się malownicze trasy spacerowe i rowerowe, a w zimie ośrodki narciarskie.